Güncel Haberler  

Haberler

Mücahit KARATAŞ arkadaşımızın mücadelesine sahip çıkacağız!
 
 

    

               "Daha yapacak çok şey vardı ama Tahir Abi de gitti sen de gittin..."

Son zamanlarda sıkça tekrar ettiği bu cümle yaşadığı faşizm ve uğradığı haksızlıklarla beraber beyninde nükseden tümörün büyümesine neden oldu. 
Aynı dönemleri yaşamış birçok arkadaşı gibi çocuk yaşta tanimişti o da; cezaevini ,işkenceyi ve Tahir Abi'yi .. Cezaevinden sonraki hayatinin işkenceye karşi mücadele ile geçmesi burdan geliyordu. Insanlik onuruna adamis olduğu kısa ömründe faşizm hiç peşini birakmadi. Son olarak 675 sayili KHK ile işinden olan Mücahit arkadaşımızın mücadele ve haksizliklarin başına bela ettigi hastaliğa karşi yürütülen tedavi süreçleri bile engellendi. Son ana kadar yaşadığı işkenceye karşı mücadele eden yoldaşimiza sözümüzdür.
İNSANLIK ONURU İŞKENCEYİ YENECEK. Daha yapacak çok şey vardı ama sen de gittin.

    Haksız ve hukuksuz ihraçlardan sonra kendini savunacak hiçbir hukuki merci bulamadan ayrılan hafiz abimiz gibi Mücahit arkadaşımızda faşizmin zulmüne beyni dayanamadı. Mücahit arkadaşımız tma bundan 3 yıl önce beyin tümörü nedeniyle beyin ameliyatı geçirmiş ve kemoterapi tedavisi görüyordu. Tedavisi devam ederken 29 ekim 2016 da 675 KHK ile ihraç edildiğini hastalıkla mücadele derken öğrendi. Artık Mücahit arkadaşımızın derdi sadece hastalığı değildi çocukları ve eşi için gelecek ile ilgili  derin derin düşünmeye başladı. bu süre zarfında sağlık güvencesinden yararlanamadı.Kontrolleri aksadı ilaçlarını alamadı. Bir yılı dolacak ihracın yıl dönümünde tümörün nüksetmesi sonucu ameliyat için gittiği İstanbul yeditepe üniversitesi hastanesinde beyin kanaması geçirerek yaşamını yitirdi.

Faşizmin hüküm sürdüğü bu dönemde arkadaşlarımızın haksız ve hukuksuz ihraç eden AKP hükümeti ve sebep olanlardan hesabını soracağımzın sözünü yineliyoruz. Rahat uyu Mücahit arkadaş.. 

 

 

 
 
 
 

Yorum Gönderme Formu

İsim:

E-Posta:

Yorum:

Güvenlik Kodu: