Güncel Haberler  

Haberler

``KHK'LAR TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE KARIŞACAK YAŞAM KAZANACAK
 
 

 KHK ile ihraç edilen ve 70 gündür açlık grevinde olan akademisyen Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça’ya destek olmak için basın açıklaması yapmak isteyen KESK Diyarbakır Şubeler Platformu üyelerine polis saldırdı. Toplamda 32 kişinin gözaltına alındığı müdahaleye ilişkin KESK, bir açıklama yaptı. SES Diyarbakır Şube’de yapılan açıklamaya katılan onlarca emekçi gözaltına alınanların bir an önce serbest bırakılmasını istedi.

‘Gözaltılar serbest bırakılsın’

Açıklamayı yapan KESK Dönem Sözcüsü Yasemin Noyan, eğitimcilerin 70’inci gününe giren direnişlerine destek vermek için toplandıklarını söyledi. Bu grevlerin ölüm sınırına ulaştığını ifade eden Yasemin, “Bu konu ile ilgili basın açıklaması yapmak isterken arkadaşlarımız darp edilerek gözaltına alındı. Açıklama ile ilgili Valilik ile görüşme yapmamıza rağmen ülkede muhalif kesime yapılan uygulama değişmemiştir. Bu sebeple gözaltına alınan arkadaşlarımızın bir an önce serbest bırakılması ve ihraç edilen tüm üyelerimizin görevlerine iade edilmesini talep ediyoruz. Yoksa eylemlerimiz artarak devam eder. Hükümetin iktidarda kalmak uğruna uyguladığı bu anti demokratik politikalar onları hedeflerine ulaştıramayacağı gibi aksine ülkeyi kaosa sürüklemekten başka bir işe yaramayacaktır. Bu yanlıştan bir an önce geri dönülmesi biz KESK’lilerin en büyük demokratik hakkıdır” dedi.

Gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğüne götürülürken, gözaltına alınan 32 kişinin ismi ise şu şekilde; Bedirhan Çetinkaya, Mehmet Polat, Hasan Taşkıran, Arzu Koç, Arin Zümrüt, Zeynep Alak, Serhat Kılıç, Abbas Şahin, Halis Kızılırmak, Hakan Koreli, Orhan Baylan, Müyesser Gülcemal, Erkan Keskin, Cevher Karaman, Recep Oruç, Mehmet Nur Ulus, Fatma Yıldızhan, Fuat Sonduk, Murat Karakaş, Ali Osman Telek, Mustafa Yaşa, Mahfuz Karaaslan, Ayşe Kaya, Fesih Zirek, Baki Öndeş, Abbas Aslan, Esma Alak, Meral Doğan, Baran Kılıç, Tahir Çetin, Recep Şimşek ve Remziye Dündar.

 32 arkadaşımız geç saatte özgürlüğüne kavuştular.

  KHK'LER TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE KARIŞACAK

  EMEKÇİLER KAZANACAK

  DİRENENLER KAZANACAK

  BARIŞ KAZANACAK

 

 

 
 
 
 

Yorum Gönderme Formu

İsim:

E-Posta:

Yorum:

Güvenlik Kodu: